Uus blogi: rahvaloendaja tähelepanekud

Eesti 11. rahva ja eluruumide loendus on edukalt lõppenud. Rahvaloendajad on selle käigus kohtunud kogu Eesti rahvaga ja jagavad blogis tähelepanekuid oma töö ning Eesti inimeste kohta.
Rahvaloendaja

31. märtsi õhtul lõppes rahvaloendajate enam kui poolteist kuud kestnud töö. Sellesse väga tihedasse aega mahtus nii nädalane koolitus kui palju kohtumisi Eesti inimestega.

Kui kõige keskmisele rahvaloendajale peaks panema nime, oleks ta Sirje või Jüri – need olid kõige levinumad loendajate nimed. Kõigist loendajatest 78% olid naised. Keskmine loendaja vanus oli 44 aastat. Noorim naisloendaja 18, vanim 79, noorim meesloendaja 19 ja vanim 80 aastat vana. Loendajate kasutatuim automark oli Volkswagen.

Rahvaloendajad on puutunud kokku kogu Eesti rahvaga, nad on olnud kõige erinevamates olukordades. Neil on palju meenutada ja üht-teist on valmis jagama ka teistega. Seepärast avame blogi https://rahvaloendaja.wordpress.com, et huvitavamaid seiku ja tähelepanekuid jagada.

NB! Kui Sul on ka oma lugu, foto või video jagada – olgu siis rahvaloendajana või loendatavana, saada see aadressile kristo.mae@stat.ee. Pane kindlasti juurde oma nimi ja piirkond, kus töötasid või kust materjal pärineb. Materjalid peavad kannatama trükimusta:) ja ei tohi sisaldada isikuandmeid (loenduse reeglid). Lood avaldatakse jooksvalt.

Kristo Mäe, REL 2011 avalike suhete projektijuht

Advertisements

Kommenteerimine on suletud.